Články a novinky

fond

reštaurácia Skala Stupava

 

Smutná správa: Zomrel známy považskobystrický novinár Mikuláš Štefanovský

 Filip Chudý ŠPORT FUTBAL
  Do Považskej Bystrice ho priviala futbalová kariéra, aby tu zostal žiť a dlhé roky bol súčasťou športových podujatí v meste. Šport nielen v považskobys­trickom regióne zasiahla smutná správa. V pondelok 15. februára po dlhej a ťažkej chorobe zomrel vo veku 89 rokov Mikuláš Štefanovský, bývalý futbalista a dlhoročný športový novinár. O jeho smrti informoval denník Šport, ktorého bol spolupracovníkom.

Futbalista

S futbalom začínal v rodnej Trnave, kde sa v drese Spartaka stal v roku 1949 pod vedením legendárneho trénera Antona Malatinského dorasteneckým majstrom Československa. Za prvé mužstvo trnavského Spartaka odohral 20 zápasov (17 v lige, tri v pohári).
V roku 1955 prestúpil do Považskej Bystrice, za ktorú odohral viacero sezón a pomohol jej k postupu z oblastnej do druhej celoštátnej ligy. Jeho kariéru brzdili zranenia, až ju predčasne ukončili. Zostal tu však žiť.

Novinár

Presedlal na prácu športového novinára, ktorú vykonával prakticky až do smrti niekoľko desaťročí. Vrcholom preňho boli futbalové ME 1976, keď sa Československo stalo v Juhoslávii majstrom Európy. Pri víťaznom mužstve bol už niekoľko dní predtým počas jeho prípravy v Považskej Bystrici. Na považskobystrických športoviskách ho mohli fanúšikovia stretnúť na veľkom množstve zápasov a podujatí, z ktorých dlhé roky dopisoval médiám informácie.

MŠK Považská Bystrica MŠK Považská Bystrica

 

 

created by: Marek Sarvas
Photos | Manuals | Software | Firmware | Tutorials