Články a novinky

fond

reštaurácia Skala Stupava

 

Koniec so vztýčenou hlavou: Snáď sa raz Považskobystričania dočkajú

Ani na štvrtý pokus sa považskobystrickým hádzanárom nepodarilo postúpiť z osemfinále pohárovej súťaže číslo tri. Slovo škoda zaznelo veľakrát.
 
Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk
Hádzanári MŠK Považská Bystrica zvíťazili v sobotnej odvete osemfinále Európskeho pohára doma nad HC Robe Zubří 28:23. Do štvrťfinále však prešiel český zástupca, ktorý v prvom zápase uspel 29:22. Práve tento náskok sa ukázal ako podstatný, hoci nechýbalo veľa a domáci by ho v odvete vymazali. Mohutný finiš však prišiel o trochu neskôr, a to až v záverečnej štvrťhodine za stavu 19:20.

Závery

Brankára Ladislava Kovačina mrzelo, že postup tesne unikol. „V oboch zápasoch nastali momenty, ktoré sa mohli vyriešiť lepšie, ale je to takto. V súčte sme prehrali o dva góly a Zubří postúpilo zaslúžene. V odvete sme skúšali všeličo, aj hru bez brankára na sedem hráčov v útoku, len škoda, že sa nehralo 65 minút,“ doplnil s tým, že náskok súpera z prvého zápasu začali sťahovať až v závere.
 
  Podľa Václava Straku to bol veľmi dobrý zápas, k čomu dopomohli oba tímy. „Škoda prvého polčasu, keď sme nepremenili niektoré šance a v úvode sme mali aj problémy v obrane. Celkovo však so zápasom vládne spokojnosť, pretože sme urobili krok ďalej. Naša hádzaná nebola vôbec zlá. Chýbali dva góly, či dva zákroky a mohol byť výsledok postupový,“ povedal s tým, že o postupujúcom sa rozhodlo v závere oboch polčasov prvého duelu, kedy Zubří získalo náskok.
 

Pár minút

Hosťujúci tréner Michal Tonar uviedol, že to bol postup s odretými ušami, pretože Považskobystričania v závere poriadne pritlačili. „Našťastie, hralo sa 60 minút, lebo keby to trvalo o 2–3 minúty dlhšie, máme problém. Náš mladý tím to však nakoniec zvládol, čo ma teší. S Považskou Bystricou sme vyrovnaní súperi, záleží, kto sa lepšie vyspí. Domáci v odvete boli lepší, čo treba uznať,“ konštatoval s tým, že v ďalšom kole by chcel severského súpera, no teraz sa musia sústrediť na domácu súťaž.
  Keby sa hralo o pár minút dlhšie, Straka by veril v postup. „Klobúk dole pred hráčmi, pretože sme išli prakticky bez striedanie, ale chalani fyzicky vydržali. Prinieslo nám to veľa skúseností a je sa od čoho odraziť,“ doplnil.

Zle načasované

Zároveň nechcel polemizovať, že ak by boli k dispozícii do rotácie ešte Marek Štefina a Anur Burnazovič, ktorí nemohli hrať už v prvom zápase, či by to stačilo na postup. „Patrí to k tejto dobe. Je to o načasovaní formy a covidu, čo sa nie vždy podarí, pričom nám to nevyšlo práve v tomto období. Keby sa hralo inokedy, dopadlo by to možno inak, ale musíme to brať takto,“ vyjadril sa. Mrzelo ho, že nevyšiel ani štvrtý pokus na prienik do štvrťfinále európskeho pohára číslo tri. Predtým nás v osemfinále vyradili Hurry-Up, Madeira a Petrohrad. „Vôbec nie je ľahké sa dostať ani do osemfinále, hoci sme chceli ísť ešte ďalej, pretože štvrťfinále už má iný zvuk. Zubří bolo v tomto dvojzápase kvalitnejšie a my sa snáď dočkáme nabudúce,“ dodal.

Sumár

MŠK Považská Bystrica – HC Robe Zubří 28:23 (15:14)

MŠK: Janík, Kovačin – Kašuba, Sloboda 2, Bystrický, Ivanicja 5, Maliar, Petričenko 4, Jurák 5, Briatka 6/5, Urík, Vallo 3, Kvaššay, Valášek, Gardian 3, Lovíšek HC Robe: Š. Mizera, Malina – Dokoupil, Novák, Přikryl, Mořkovský 3/1, Havran 2, Fiala, Jurka 4, Palát 4, Šustáček, Hybner 2, Hlinka 4, Dobeš , Mičkal 1, B. Mizera 3 Rozhodovali: Novikov, Rožkov (obaja Ukr.), 7 m hody: 5/5 – 2/1, vylúčení: 1:6, bez divákov

MŠK Považská Bystrica MŠK Považská Bystrica

 

 

created by: Marek Sarvas
Photos | Manuals | Software | Firmware | Tutorials