Články a novinky

MESTSKÉ ŠPORTOVÉ KLUBY POVAŽSKÁ BYSTRICA

MESTSKÉ ŠPORTOVÉ KLUBY POVAŽSKÁ BYSTRICA

skende

reštaurácia Skala Stupava

KOŠICE - Hádzanári Crows Košice sa po prehre v prvom semifinálovom zápase play off Niké Handball extraligy na palubovke cítili ukrivdení. Väčšmi než výsledok 27:28 ich frustrovalo vylúčenie spojky Patrika Hruščáka v závere prvého polčasu.

"Išlo o vymyslené vylúčenie a prekvapuje ma spôsob, akým konal rozhodca," povedal tréner košických "vrán" Radoslav Antl pre kosiceonline.sk. Hruščák dostal od rozhodcu Mária Rudinského červenú a aj modrú kartu po kontakte s Eduardom Valáškom. "Tú situáciu som cez zápas presne nevidel, ale na videu som si ju pozrel stokrát. Rozhodca sa s nikým neporadil, nikoho sa nič neopýtal a rovno sa rozbehol za Paťom a dal mu modrú kartu. Video pritom jasne ukazuje, že Paťo súperovi nič neurobil," uviedol Antl.
Rozhorčenie netajil ani Hruščák: "S Valáškom sme pritom ani netušili, koho z nás vlastne vylúčil. Pravú ruku som mal pri tele a pozeral som sa opačným smerom. Ľavou som ho držal za rameno a on sa zrazu chytil za tvár a vylúčili ma za úder do tváre. Neexistujúci úder do tváre," konštatoval Hruščák pre kosiceonline. Pre skúsenú spojku ide o druhú modrú kartu. Po prvej dostal dvojzápasový dištanc, pre ktorý vynechal aj zápas základnej časti proti Považskej Bystrici. Po udelení modrej karty nasleduje disciplinárne konanie a spravidla niekoľkozápasový dištanc.
Košický klub stojí za Hruščákom: "Žiadame o kontumáciu tohto zápasu, resp., ho chceme odohrať ešte raz. Takisto žiadame zrušenie modrej karty pre Hruščáka a exemplárne potrestanie rozhodcov. Ak Patrik nebude môcť nastúpiť na ďalší zápas (stredu v Košiciach) a nebudú zohľadnené ani naše ďalšie požiadavky, tak ukončíme sezónu. Takéto arogantné správanie je totiž poníženie nášho mena a mena ľudí v slovenskej hádzanej. Je mi ľúto chlapcov a práce, ktorú odvádzame v tomto klube a ľúto mi je to aj za našich partnerov a sponzorov. Osem mesiacov pracujeme na tom, aby sme sa dostali do play off a potom nám to jeden rozhodcovský pár celé zničí. " povedal Antl. Disciplinárna komisia Slovenského zväzu hádzanej avizovala, že stanovisko uvedie po analýze potrebných dokumentov.   https://sport24.pluska.sk/ostatne/ostatne/hadzanari-crows-kosice-citia-krivdu-hrozia-ukoncenim-sezony

nike

[iné linky]

NHE - posledný zápas:

2.kolo o 3.miesto

MŠK - HC SPORTA HLOHOVEC
31:28 (14:13)

Stav série: PB 2:0 HC

 NHE - najbližší zápas:

MŠK - HC SPORTA HLOHOVEC
  sobota 21.05.2022 - 17:00

Miesto: Považská Bystrica
PLAY OFF - o 3.miesto NHE 2021/22

NHE - rozpis a výsledky:
ROZPIS, VÝSLEDKY, TABUĽKA

HARMONOGRAM OBSADENIA ŠH:
OBSADENIE ŠH

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

MŠK Považská Bystrica MŠK Považská Bystrica

 

 

created by: Marek Sarvas