Články a novinky

fond

reštaurácia Skala Stupava

 Filip Chudý 
Zdroj: Barbora Talačová
V úvodnom semifinálovom stretnutí play-off sa tešili z víťazstva hádzanári Považskej Bystrice. Čo zaznelo po zápase?
Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk
V prvom semifinále Niké Handball Extraligy porazili hádzanári MŠK Považská Bystrica Košice Crows 28:27. V jeho priebehu ani raz neprehrávali. Podľa trénera Václava Straku to bol klasický zápas play-off: „Nervozita z oboch strán bola viditeľná, ale väčšinu času sme boli o krok vpredu, hoci sme sa neutrhli na väčší gólový rozdiel. Dôležitý zápas sme však zvládli. Verím, že sa upokojíme a do Košíc pôjdeme zabojovať o víťazstvo.“

Vylúčenie

Dôležitým momentom prvého stretnutia bolo vylúčenie Patrika Hruščáka v 28. minúte, ktorý okrem červenej dostal aj modrú kartu, čiže by mal chýbať aj v stredajšom zápase v Košiciach. Paradoxne, po tomto momente „vrany“ vyrovnali skóre, ktoré sa ťahalo až do stavu 18:18. Nasledovala však päťgólová šnúra MŠK, ktorá sa ukázala ako rozhodujúca.
 
  „Nešťastný zápas pre nás. Po vylúčení Hruščáka sme bojovali, stiahli náskok domácich, ale potom päťgolový náskok už bolo ťažké zvrátiť. Teraz musíme doma vyhrať, keďže chceme, aby bola séria dlhá,“ povedal košický tréner Jiří Shejbal, bývalý výborný brankár, ktorý počas hráčskej kariéry pôsobil aj v Považskej Bystrici. K výkonom brankárov v prvom semifinále sa nechcel veľmi vyjadrovať, keďže podľa neho mohli byť lepšie na oboch stranách.
 

Bubeník

Keďže Považskobystričania inkasovali až deväť dvojminútových trestov, pričom Peter Jurák už v prvom polčase dva, tréner Straka na to musel reagovať zmenami v obrane. V nej však chýbal zranený Sergej Petričenko, ktorý pomáhal tímu aspoň tým, že sa stal hlavným bubeníkom na tribúne. Zároveň robí všetko preto, aby sa čoskoro vrátil do hry.
  Podľa Mareka Štefinu podali dobrý tímový výkon, ale tiež s chybami v obrane. „V závere sa Košice dotiahli na jeden gól, čo je vec, ktorú musíme zlepšiť. Skúsený súper ukázal, že vie zahrať aj bez svojho najlepšieho strelca, preto očakávame ťažký zápas aj vonku. Dobre sa však na to pripravíme,“ povedal 19-ročný hráč MŠK, ktorý len zbiera skúsenosti v play-off. Nebol však podľa vlastných slov nervózny, čo potvrdil aj piatimi strelenými gólmi.

Odkaz Považskobystričanom

Hrajúci tréner Košice Crows Radoslav Antl zagratuloval Považskej Bystrici k víťazstvu, ale upozornil, že na postup do finále treba vyhrať tri zápasy. „Doma im nedarujeme nič, čo Považskobystričanom už teraz odkazujem. Som hrdý na chalanov, lebo makali aj bez Hruščáka, ktorý je 50 percent nášho mužstva. Klobúk dole pred nimi, že Považská Bystrica sa bála, aby neboli sedmičky. Takto sa hrá play-off,“ vyjadril sa. Niektoré veci sa mu nepáčili, ale ešte si ich chcel pozrieť na videu. „Táto tesná prehra nás dokáže nabudiť, lebo sme videli, že aj bez ťahúňa sa dá hrať vyrovnaná partia s Považskou Bystricou. My nemáme čo stratiť, súper má lepší a širší káder, sú viac natrénovaní, ale my sme bojovníci so skúsenosťami, čo chceme využiť,“ dodal Antl.

Sumár

MŠK Považská Bystrica – Košice Crows 28:27 (14:13)
 
MŠK: Kovačin, Dobroň – Plšek, Sloboda 1, Bystrický 1, Ivanicja 1, Maliar, Burnazovič, Jurák 6, Briatka 5/3, Štefina 5, Urík, Vallo 7/1, Kvaššay, Valášek 1, Gardian 1 Crows: Shejbal, Vernarský – Hruščák 4, Šiška 1, Luby, Pecha 10/3, K. Radčenko 2, Hozman 3, Müller 2, Majirský 1, Ivanov, Capík, A. Radčenko, Antl Rozhodovali: Mandák – Rudinský, vylúčení: 9 – 6, ČK: Hruščák (za úder súpera do tváre), 7 m hody: 4/4 – 2/2, bez divákov
 

MŠK Považská Bystrica MŠK Považská Bystrica

 

 

created by: Marek Sarvas
Photos | Manuals | Software | Firmware | Tutorials