Články a novinky

fond

reštaurácia Skala Stupava

 
 Filip Chudý HÁDZANÁ

Semifinále hádzanárskeho play-off medzi Považskou Bystricou a košickými vranami dostalo novú šťavu. Východniari hrozia, že nedohrajú, MŠK hrá ďalej.

 
Zdroj: Barbora Talačová
Hádzanári Košice Crows sa po prehre v prvom semifinálovom zápase play-off Niké Handball extraligy na palubovke MŠK Považská Bystrica cítili ukrivdení. Väčšmi než výsledok 27:28 ich frustrovalo vylúčenie spojky Patrika Hruščáka v závere prvého polčasu.

Vyjadrenie Košíc

Hruščák dostal od rozhodcu Mária Rudinského červenú a aj modrú kartu za úmyselný úder do tváre Eduarda Valáška. „Tú situáciu som cez zápas presne nevidel, ale na videu som si ju pozrel stokrát. Rozhodca sa s nikým neporadil, nikoho sa nič neopýtal a rovno sa rozbehol za Paťom a dal mu modrú kartu. Video pritom jasne ukazuje, že Paťo súperovi nič neurobil,“ uviedol pre kosiceonline.sk tréner Radoslav Antl.
 
 Rozhorčenie netajil ani Hruščák: „S Valáškom sme pritom ani netušili, koho z nás vlastne vylúčil. Pravú ruku som mal pri tele a pozeral som sa opačným smerom. Ľavou som ho držal za rameno a on sa zrazu chytil za tvár a vylúčili ma za úder do tváre. Neexistujúci úder do tváre.“
 
Košický klub stojí za Hruščákom: „Žiadame o kontumáciu tohto zápasu, resp., ho chceme odohrať ešte raz. Takisto žiadame zrušenie modrej karty pre Hruščáka a exemplárne potrestanie rozhodcov. Ak Patrik nebude môcť nastúpiť na ďalší zápas (stredu v Košiciach) a nebudú zohľadnené ani naše ďalšie požiadavky, tak ukončíme sezónu. Takéto arogantné správanie je totiž poníženie nášho mena a mena ľudí v slovenskej hádzanej. Je mi ľúto chlapcov a práce, ktorú odvádzame v tomto klube a ľúto mi je to aj za našich partnerov a sponzorov. Osem mesiacov pracujeme na tom, aby sme sa dostali do play-off a potom nám to jeden rozhodcovský pár celé zničí,“ povedal Antl.
 

Dodržiavanie reglementu

Slovenské médiá zaplavili správy, ktoré boli jednostranné, keďže prezentovali len názor košickej strany. Klub MŠK Považská Bystrica totiž dodržiaval reglement súťaže, ktorý v článku 25 hovorí jasne: „Úplný zákaz vyjadrovania sa na výkony rozhodcov, resp. delegáta zo strany trénerov, funkcionárov, či hráčov pre médiá do 48 hodín po stretnutí.“ Za porušenie tohto zákazu hrozí pokuta do 700 eur.
 
Po uplynutí dvojdňovej lehoty sme oslovili manažéra MŠK Petra Valáška. Ten si chce však počkať hlavne na rozhodnutie Disciplinárnej komisie Slovenského zväzu hádzanej, ktorá by mala mimoriadne rozhodnúť v utorok, hoci jej zasadnutia sú zaužívané v druhej polovici týždňa.

Stanovisko Považskej Bystrice

Považskobystrický manažér veľmi nerozumel tomu, čo Košičania rozpútali, ale celý tím MŠK to vníma ako dobrú motiváciu do ďalšieho priebehu série. „Som 40 rokov pri športe, častokrát som cítil krivdu, ale nikdy sme takto situáciu neriešili. Pokiaľ by sa celkovo v športe podobné situácie riešili odstupovaním zo súťaží a pod., tak neviem, kam by sme zašli. Rozhodcovia sú súčasť hry, pričom na ich hodnotenie sú zriadené špeciálne komisie,“ vyjadril sa. Požiadali sme ho tiež o stanovisko klubu k celému prípadu, aby nebol prezentovaný názor len jednej strany: „MŠK Považská Bystrica pokračuje normálne v sezóne a v stredu ideme na zápas do Košíc. Od tejto kauzy sa ako klub dištancujeme. Eduard Valášek, ktorý dostal úder, nám potvrdil, že ho inkasoval, pričom našim hráčom veríme.“

Počet vylúčení

Pridáme ešte jednu zaujímavú štatistiku ohľadom počtu vylúčených hráčov, ktorá vnesie viac svetla do názorového spektra. Považská Bystrica mala v prvom semifinálovom stretnutí až deväť dvojminútových vylúčení (Košice šesť), čo je pre MŠK druhý najvyšší počet počas jedného duelu v sezóne. Viac „dvojok“ dostali Považskobystričania len v Nových Zámkoch (12), pričom deväť inkasovali aj doma proti Novým Zámkom. Vo zvyšných dueloch sezóny sa však k číslu deväť ani nepriblížili.

MŠK Považská Bystrica MŠK Považská Bystrica

 

 

created by: Marek Sarvas
Photos | Manuals | Software | Firmware | Tutorials