Články a novinky

fond

reštaurácia Skala Stupava

 

Medzi najlepšími hádzanármi Slovenska za rok 2020 sa ocitli aj považskobystrickí odchovanci. Kto všetko získal ocenenie? Krídelník Martin Straňovský a brankárka Viktória Oguntoyová sa stali najlepšími hádzanármi Slovenska za rok 2020. Tridsať­päťročný Straňovský zvíťazil v tradičnej ankete Slovenského zväzu hádzanej (SZH) druhýkrát v kariére, predtým v roku 2006. Tridsaťročná Oguntoyová sa z ocenenia tešila premiérovo. Na tróne vystriedali Mariána Žernoviča a Moniku Rajnohovú.
Trio odchovancov Považskej Bystrice sa dostalo do ideálnej sedmičky roka. Brankár Žernovič, pivot Šimon Macháč a Ľubomír Ďuriš na strednej spojke.

Slová víťazov

„Každé ocenenie tohto druhu poteší, najmä keď som ho vôbec nečakal. Ja si však na takéto ceny nepotrpím. Chcem byť najmä spokojný s predvádzanou hrou. Keď sú moje výkony dobré a tréner spokojný, to je pre mňa dôležitejšie. Na druhej strane, stať sa najlepším hádzanárom je najvyššie ocenenie na Slovensku,“ uviedol Straňovský.
 Oguntoyová prišla do Dunajskej Stredy vlani pred novou sezónou z maďarského Debrecínu, v minulosti hrala aj za Győr, Érd, či Dunaújváros. Je stabilná členka základného kádra slovenskej reprezentácie. „Úprimne, som veľmi prekvapená a zároveň šťastná. Hlasovaniu som nevenovala pozornosť, nevnímala som, komu sa dá dať hlas. O to väčšie prekvapenie to pre mňa bolo. Veľmi pekne ďakujem každému, veľa to pre mňa znamená. Je to odmena za moju robotu, ktorú som odviedla. Beriem to ako obrovskú poctu,“ povedala Oguntoyová.
Novými členmi Siene slávy slovenskej hádzanej sa stali športový novinár Zdeno Simonides za rok 2019 a niekdajší úspešný tréner František Bako (in memoriam) za rok 2020.
  Výsledky ankety za rok 2020
  Niké Najlepší hádzanár SR: Martin Straňovský (Tatran Prešov, MHC Štart Nové Zámky, MOL-Pick Szeged) Niké Najlepšia hádzanárka SR: Viktória Oguntoyová (DVSC Debrecín, HC DAC Dunajská Streda) Slovnaft Najlepší hráč v SHE: Oliver Rábek (Tatran Prešov) Slovnaft Najlepšia hráčka v MOL lige: Réka Bíziková (Érd, HC DAC Dunajská Streda) DS-CAR Talent do 20 rokov: Tomáš Fech (Tatran Prešov) DS-CAR Talent do 20 rokov: Alena Dvorščáková (ŠŠK Prešov)
  Sedmička roka 2020: Muži: Najlepšie ľavé krídlo: Martin Straňovský Najlepšia ľavá spojka: Oliver Rábek Najlepšia stredná spojka: Ľubomír Ďuriš (B.Braun Gyöngyös) Najlepšia pravá spojka: Tomáš Rečičár (Tatran Prešov) Najlepšie pravé krídlo: Tomáš Urban (Košice Crows, TV Emsdetten) Najlepší pivot: Šimon Macháč (Talent M.A.T. Plzeň, SBS-Eger) Najlepší brankár: Marián Žernovič (FTC Budapešť) Ženy: Najlepšie ľavé krídlo: Réka Bíziková Najlepšia ľavá spojka: Simona Szarková (Mosonmagyarövár SC) SWAN Najlepšia stredná spojka: Boglárka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda) najlepšia pravá spojka: Veronika Habánková (Kisvárdai KC) Najlepšie pravé krídlo: Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa) Najlepšia pivotka: Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda) Najlepšia brankárka: Viktória Oguntoyová   https://povazska.dnes24.sk/najlepsi-na-svojich-postoch-trio-odchovancov-povazskej-bystrice-v-zostave-roka-392688

MŠK Považská Bystrica MŠK Považská Bystrica

 

 

created by: Marek Sarvas
Photos | Manuals | Software | Firmware | Tutorials