Články a novinky

MESTSKÉ ŠPORTOVÉ KLUBY POVAŽSKÁ BYSTRICA

MESTSKÉ ŠPORTOVÉ KLUBY POVAŽSKÁ BYSTRICA

skende

reštaurácia Skala Stupava

 

Žreb Európskeho pohára mužov postavil hádzanárom Považskej Bystrice do cesty po roku opäť litovskú prekážku. Vo Viedni sa v utorok konalo žrebovanie európskych hádzanárskych súťaží. V osudí bola aj MŠK Považská Bystrica, ktorá bude účinkovať v Európskom pohári. Spomedzi všetkých 74 prihlásených klubov bola nasadená ako číslo 13, čo znamená, že začne až v druhom kole. Súperom Považskobystričanov bude bronzové mužstvo litovskej ligy HC Dragunas Klaipeda.
Zopakovala sa tak situácia z minulej sezóny, keď tiež na úvod dostali súpera z Litvy. Rozdiel bol ale v tom, že vtedy začínali až v treťom kole. Oba súboje s Granitas-Karys Kaunas sa hrali po dohode klubov v Považskej Bystrici, pričom po výsledkoch 28:28 a 25:22 postúpilo MŠK.
  
Zaujímavosťou je to, že v základnej časti litovskej súťaže získala Klaipeda 20 a Kaunas 18 bodov. V play-off sa stretli v sérii o tretie miesto, ktorú vyhrala Klaipeda 2:1 na zápasy (34:26, 26:28, 34:28).  

Hlas trénera

Prvé stretnutie je naplánované na október (16.-17. 10.) v Litve, odveta má byť o týždeň neskôr na Považí. Klaipeda je 150-tisícové prístavné mesto pri Baltskom mori, vzdialené po ceste od nás viac ako 1 100 kilometrov.
Klub HC Dragunas hráva európske súťaže pravidelne, toto bude preň už jubilejná 20. pohárová sezóna a dokonca 12. v rade. Naposledy však vyradil aspoň jedného súpera v sezóne 2013/14.
 
„V prvom rade sme radi, že sa stretneme s tímom, s ktorým sme doteraz nemali tú česť. Bude to pre nás nová skúsenosť. Keďže možností bolo veľa, potenciálneho súpera sme pred žrebom neriešili. To, že je opäť z Litvy, berieme ako fakt. Jednoducho, tak to vyšlo. Tento súper je pre nás taká zlatá stredná cesta. Určite je lepšie, že nemusíme čakať na postupujúceho z 1. kola a už teraz vieme, kto nás čaká,“ povedal pre slovakhandball.sk kouč MŠK Václav Straka.
https://povazska.dnes24.sk/zlata-stredna-cesta-povazskobystricanov-caka-v-poharovej-europe-skuseny-super-395047

nike

[iné linky]

NHE - posledný zápas:

1.kolo o 3.miesto

MŠK - HC SPORTA HLOHOVEC
32:22 (19:5)

Stav série: PB 1:0 HC

 NHE - najbližší zápas:

MŠK - HC SPORTA HLOHOVEC
  streda 18.05.2022 - 19:00

Miesto: Hlohovec
PLAY OFF - o 3.miesto NHE 2021/22

NHE - rozpis a výsledky:
ROZPIS, VÝSLEDKY, TABUĽKA

HARMONOGRAM OBSADENIA ŠH:
OBSADENIE ŠH

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

MŠK Považská Bystrica MŠK Považská Bystrica

 

 

created by: Marek Sarvas