Články a novinky

fond

reštaurácia Skala Stupava

26.10.2013

Hádzanári Slovenska dosiahli víťazstvo aj v druhom z dvojice tohtotýždňových medzištátnych stretnutí s Gréckom. Po piatkovej výhre v Topoľčanoch 30:20 (17:12) si zverenci trénera Zoltána Heistera poradili s týmto súperom aj v sobotňajšej odvete v Modre 28:24 (11:14). V oboch zápasoch dostali príležitosť iba hráči z extraligových klubov. Na pondelkovom zraze v Bratislave sa už objavia aj legionári, lebo reprezentantov SR čakajú prvé dve vystúpenia v I. fáze kvalifikácie o postup na MS 2015 v Katare - 30. 10. v Považskej Bystrici proti Cyperčanom a 3. 11. v Bukurešti proti Rumunom. 
Slovensko - Grécko                                                   28:24 (11:14) 
Zostava a góly SR: Žernovič, J. Cibere - Laho, Slaninka 4, Adamčík 1, Miženko 2, Takáč, M. Briatka 3, M. Volentics 6/6, Ľ. Ďuriš 1, Mazur 3, Vallo 2, Polakovič 6, Zechmeister, Hriňák 
Pok. hody: 6/6 - 3/2
vylúčení: 3 - 4
rozhodovali: Brunovský a Čanda (obaja SR)
400 divákov 
Slovákom sa v I. polčase nepodarilo gólovo ujsť súperovi. Gréci poučení z prvého zápasu nasadili svojho najlepšieho brankára a tentoraz dokázali držať krok. Domáci sa trápili v útoku a ich zaváhania trestali hostia z rýchlych protitútokov. Výsledkom bol trojgólový polčasový náskok Grécka (14:11). Po prestávke nastal obrat. Do bránky SR sa postavil Žernovič. Ten svojimi zákrokmi pomohol spoluhráčom z tímu, ktorí pridali na dôraze v obrane. V útoku sa presadzovali Slaninka s Polakovičom a skóre sa začalo nakláňať na slovenskú stranu. Heisterovi zverenci napokon zvíťazili štvorgólovým rozdielom (28:24). 
 
Juraj Jurajov (asistent trénera SR): "Dnes nepodali chalani v celom zápase až taký uvoľnený výkon ako v piatok. Bolo už cítiť únavu. V prvom polčase boli lepší Gréci. V druhom dejstve sa však naša hra zlepšila a zahrali sme minimálne tak dobre ako v piatok v Topoľčanoch. Myslím si, že dnes rozhodla naša zlepšená obrana po zmene strán." 
SITA http://web.slovakhandball.sk/clanok/3699  

MŠK Považská Bystrica MŠK Považská Bystrica

 

 

created by: Marek Sarvas
Photos | Manuals | Software | Firmware | Tutorials