Články a novinky

- PREPNÚŤ NA STARÚ VERZIU STRÁNKY -

MESTSKÉ ŠPORTOVÉ KLUBY POVAŽSKÁ BYSTRICA

MESTSKÉ ŠPORTOVÉ KLUBY POVAŽSKÁ BYSTRICA

skende

reštaurácia Skala Stupava

              Hádzanári Považskej Bystrice dosiahli najlepší ligový výsledok v tejto sezóne, keď majstrovskému Prešovu pripravili iba druhú prehru v tomto ročníku. Po zápase sme zavítali priamo do šatne víťazov, kde sme zozbierali postrehy niektorých hrdinov zápasu.
Zdroj: Barbora Talačová
Už dávno nebola v šatni hádzanárov MŠK Považská Bystrica po zápase taká dobrá nálada. Tesne po ňom hrala v kabíne nahlas hudba, ktorú bolo počuť až na schodište vedúce k šatniam. V šatni víťazov bolo k videniu množstvo úsmevov. Jeden aj na tvári brankára Martin Biela. „S Prešovom sa snažíme zahrať vždy najlepšie, ako vieme. Dnes to vyšlo a sme veľmi radi. Od začiatku to bolo vyrovnané. Nám sa podarilo odskočiť na päť gólov, síce nám potom neskôr dotiahli, ale dnes stálo šťastie pri nás. Konkrétne pri tyčkách a podobných momentoch,“ povedal nám Biel.

Hrdina z brány

Ten sa síce stal jedným z hrdinov zápasu, ale veľa nechýbalo a mohlo byť všetko inak, keďže okolo 12. minúty poslal tréner Straka sa rozcvičovať Ľubomíra Drapála. „V tom momente, keď som bol zrelý na striedanie, som ukázal trénerovi, že ešte jeden gól a pôjdem dole, nech ma tam nechá na ešte jednu strelu. Akurát to tak vyšlo, že som tam mal nejaké zákroky, preto som zostal v bráne,“ povedal s úsmevom Biel. Ten aj dobre čítal súperových strelcov. „Ja som chodil na všetky strely dopredu, no niektoré boli tak razantné, že to tam proste prepadlo. Väčšinou som išiel vďaka videu na isto, že kam to pôjde, ale to neznamená, že každú aj chytím,“ dodal k tejto téme brankársky hrdina stretnutia.

Má to grády

Ďalším z hrdinov zápasu, ktorého sme vyspovedali priamo v šatni, bol Tomáš Vallo.„S Prešovom je každý súboj viac emotívny. Každý sa chce na majstra vytiahnuť. Naše zápasy s nimi, hlavne tu u nás, majú tie grády, ktoré lákajú ľudí a fanúšikov. Dnes, žiaľbohu, nebolo na tribúnach toľko ľudí, koľko by sme si priali. Atmosféra bola taká iná, ako zvykla bývať na Prešov. Asi je to dopad toho, že to play-off je trochu vzdialené, i keď teoretická šanca stále je,“povedal tvorca hry MŠK.

Zápas ako finále

Vallo strelil osem gólov, no nebol najlepším strelcom zápasu osamotene. Osem gólov strelil totiž aj Martin Kozák, ktorého sme tiež po zápase vyspovedali. „V prvom rade rozhodlo väčšie srdiečko, my s Prešovom vždy hráme akoby to bolo finále o majstra. Tento zápas bol kvalitný, rýchly, dynamický a jediné čo mi k nemu chýbalo, to bola väčšia návšteva. Hoci sa hralo v utorok a vieme ako je to v Považskej Bystrici… Ale od brankára až po krídlo každý zahral nad svoje možnosti, resp. sa snažil, čo rozhodlo. Ak chcete poraziť Prešov, ako sa to podarilo teraz nám, mužstvo musí ísť na maximum od prvej do poslednej minúty, nemôže tam nikto pochybiť, lebo Prešov vie každú chybu potrestať, čo bolo viditeľné aj v tomto zápase, keď dokázali náš náskok stiahnuť,“ povedal ďalší z hrdinov zápasu.

nike

[iné linky]

NHE - posledný zápas:

1.kolo o 3.miesto

MŠK - HC SPORTA HLOHOVEC
32:22 (19:5)

Stav série: PB 1:0 HC

 NHE - najbližší zápas:

MŠK - HC SPORTA HLOHOVEC
  streda 18.05.2022 - 19:00

Miesto: Hlohovec
PLAY OFF - o 3.miesto NHE 2021/22

NHE - rozpis a výsledky:
ROZPIS, VÝSLEDKY, TABUĽKA

HARMONOGRAM OBSADENIA ŠH:
OBSADENIE ŠH

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

MŠK Považská Bystrica MŠK Považská Bystrica

 

 

created by: Marek Sarvas