Články a novinky

fond

reštaurácia Skala Stupava

     

          V minulých dňoch v Trnave a okolí prebehla Kalokagatia, čo je medzinárodná olympiáda detí a mládeže. Mimoriadny úspech na nej dosiahli mladí považskobystrickí hádzanári, ktorí ovládli svoj turnaj.
A hoci sa skutočná olympiáda v brazílskom Riu nezadržateľne blíži, na Slovensku prebehla v minulých dňoch jej obdoba pre deti a mládež pod názvom Kalokagatia. Dejiskom bola Trnava, ale ako to už býva zvykom aj pod piatimi olympijskými kruhmi, nie všetky športy sa konajú v hlavnom dejisku. Hádzanárky turnaj chlapcov sa uskutočnil v Hlohovci, kde naši hádzanári dosiahli mimoriadny úspech. V konkurencii najlepších tímov z jednotlivých krajov svoj turnaj ovládli. Vyžrebovanie základných skupín pritom bolo trochu nešťastné, keďže prakticky všetci štyria favoriti spolu s Považskou Bystricou boli v skupine B, čo sa potvrdilo aj v druhý deň turnaja, keď v bojoch o umiestnenie nedávali mužstvá z „béčka“ súperom z druhej skupiny pomaly žiadnu šancu. „Najťažšie sa bolo dostať zo skupiny ďalej. Výrazne nám pomohlo víťazstvo v prvom zápase nad Prešovom, pričom sme zvládli aj vyrovnané stretnutia s Novými Zámkami a Malackami. Hralo sa vo veľkom teple, hráči dali zo seba všetky sily, aj preto sme išli ďalej z prvého miesta,“ povedal nám prvý menovaný z úspešnej trénerskej dvojice Václav Straka, Dušan Porubský, ktorá ako rovnocenná dvojica doviedla tím za zlatom. V semifinále nebol Trebišov pre nás takou ťažkou prekážkou, ako následne Prešov vo finále, ktoré sme po dramatickom priebehu vyhrali 13:11. Turnaj sme tak výhrou nad Prešovom otvorili a aj zakončili. „Chalani mali rešpekt zo skupiny, ale výhra na úvod s Prešovom do nich napumpovala sebavedomie. A hoci potom dostávali hráči aj kŕče a mali toho veľa, dobré výsledky im dodávali nové sily a išli si za úspechom,“ zhodnotil Straka.
„Môžem chalanov pochváliť, urobili veľmi dobrú partiu, bojovali, správali sa veľmi dobre aj mimo ihrisko. No a spolu s trénerským kolegom Porubským môžeme myslím konštatovať, že sme zaslúžene vyhrali,“ vyjadril sa považskobystrický tréner.
Víťazný tím tvorili deviataci, doplnený ôsmakmi a jedným siedmakom zo ZŠ Slovanská, pričom všetci sú aj hráčmi MŠK Považská Bystrica. „Talenty vidíme, nielen v tomto výbere, ale aj v iných kategóriách. Ide o veľmi cenný titul pre klub aj školu, pričom je to také odzrkadlenie našej činnosti. No pre všetkých hráčov je to stále len nejaký začiatok kariéry. Sú tam šikovní hráči, ale musia na sebe ešte veľmi tvrdo pracovať, aby to dotiahli k nejakému úspechu neskôr medzi mužmi,“ zamyslel sa nad budúcnosťou hráčov Václav Straka.

Káder víťazov Kalokagatie 2016

Matej Krajči, Noel Lahdo – Lukáš Jánošík, Marián Plšek, Marek Štefina, Branislav Kvaššay, Matúš Oselský, Samuel Sokola, Peter Likavec, Ladislav Gardian, Marián Maliar, Theodor Stoklasa. Tréneri: Dušan Porubský a Václav Straka.
 Filip Chudý
Foto: Marek Štefina
Zdroj: Dnes24.sk

MŠK Považská Bystrica MŠK Považská Bystrica

 

 

created by: Marek Sarvas
Photos | Manuals | Software | Firmware | Tutorials