Články a novinky

MESTSKÉ ŠPORTOVÉ KLUBY POVAŽSKÁ BYSTRICA

MESTSKÉ ŠPORTOVÉ KLUBY POVAŽSKÁ BYSTRICA

skende

reštaurácia Skala Stupava

 
 Filip Chudý HÁDZANÁ

Absencie sa prejavili v závere: Bystričania zbrane neskladajú, je to hrateľné!

  Hádzanári MŠK Považská Bystrica prehrali v prvom zápase osemfinále Európskeho pohára na palubovke HC Robe Zubří o sedem gólov.  
Ilustračný obrázok k článku Absencie sa prejavili v závere: Bystričania zbrane neskladajú, je to hrateľné!
Zdroj: Barbora Talačová
  Hostia mali síce lepší štart do zápasu, no na sľubný úvod nenadviazali a domáci postupne prevzali taktovku. Hráči Zubří v druhom polčase nedopustili drámu a do odvety si preniesli 7-gólový náskok. Druhý zápas je na programe v sobotu 20. februára o 18.00 hod. v Považskej Bystrici (priamy prenos na Sport 2).
 
 

Absencie

Považskobystričania nastúpili oslabení o hráčov základnej rotácie Mareka Štefinu a Anura Burnazoviča. Navyše k dispozícii bol len jeden brankár, keďže vypadol aj Michal Dobroň.
„Mali sme tak menší počet variantov pri striedaniach. Urobili sme však strašne veľa technických chýb (17, pozn.), čo je dôsledok toho, že nemáme zápasovú prax. Je to škoda, pretože duel bol vyrovnaný. Rozhodlo to, že aj keď sme získali lopty a mali možnosť zakončiť z prvej a druhej vlny, tak sme dostali gól z protiútoku,“ zhodnotil zápas pre Sport TV tréner Václav Straka.
 

Je to hrateľné

Najviac bolo absenciu síl vyplývajúcu z menšieho počtu striedaní a nižšieho zápasového tempa spojených s chybami vidieť v záverečnej desaťminútovke. Hráči MŠK nevyužili protiútoky, aké inak premieňajú, po ktorých mohli znížiť na rozdiel len troch gólov. Súper im nakoniec ušiel na rozdiel siedmich gólov, čo bol náskok, aký nemali domáci počas stretnutia ani raz, iba v tom najhoršom okamihu, vo výslednom skóre.
  Kvalitný výkon podal brankár Ladislav Kovačin, len škoda, že viacero jeho zákrokov nevyužili hráči MŠK na ľahké góly z protiútokov. Mnoho lôpt sa totiž odrážalo späť do rúk domácich. „V obrane pracovali hráči veľmi dobre, len škoda kontier, z ktorých sme dostali góly. Musíme sa v odvete vyvarovať technickým chybám. Narástlo to až na sedem gólov, pričom viac by tomu svedčal rozdiel možno troch či štyroch gólov, je to škoda, ale určite je to v odvete hrateľné,“ pripojil pre Sport TV Straka. Domáci tréner Michal Tonar pre Sport TV povedal: „Sme veľmi spokojní a s pokorou berieme sedemgólový náskok. Urobili sme prvý krok, verím, že to bude dostatočné na to, aby sme zvládli aj odvetu. Urobili sme niekoľko chýb v útoku, z čoho sa musíme poučiť. Do odvety ideme naplno, aby sme postúpili.“

Osemfinále EP, 1. zápas

HC Robe Zubří – MŠK Považská Bystrica 29:22 (16:12) Najviac gólov Zubří: Mořkovský a Dobeš po 6 ,Hlinka, Fiala a Jurka po 3, Přikryl 3/3 Zostava a góly Považskej Bystrice: Kovačin – Sloboda 2, Bystrický, Ivanicja 7, Maliar, Petričenko 2, Jurák 3, M. Briatka 3/1, Urík, Vallo 3, Kvaššay, E. Valášek, Marián Gardian 2, Lovíšek Rozhodovali: Chrzan, Janas (Poľ.), TH: 3/3 – 1/1, vylúčení: 2:3

nike

[iné linky]

NHE - posledný zápas:

2.kolo o 3.miesto

MŠK - HC SPORTA HLOHOVEC
31:28 (14:13)

Stav série: PB 2:0 HC

 NHE - najbližší zápas:

MŠK - HC SPORTA HLOHOVEC
  sobota 21.05.2022 - 17:00

Miesto: Považská Bystrica
PLAY OFF - o 3.miesto NHE 2021/22

NHE - rozpis a výsledky:
ROZPIS, VÝSLEDKY, TABUĽKA

HARMONOGRAM OBSADENIA ŠH:
OBSADENIE ŠH

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

MŠK Považská Bystrica MŠK Považská Bystrica

 

 

created by: Marek Sarvas