Trhovisko "Pod lipami"

fond

reštaurácia Skala Stupava

Trhovisko "Pod lipami" v Považskej Bystrici má bohatú históriu, ktorá sa datuje až do začiatku 30. rokov minulého storočia. Toto trhovisko vzniklo spontánne, keď sa začala stavať cesta do bývalej Zbrojovky. Na úzkom chodníku Robotníckej ulice, ktorý viedol do fabriky, sa postupne začali objavovať stánky so zeleninou, ovocím a priesadami. Trhovisko sa rýchlo stalo obľúbeným miestom, kde si ľudia mohli nakúpiť čerstvé potraviny.

Trhovisko "Pod lipami"Trhovisko "Pod lipami" sa nachádza vedľa železničnej stanice a je zamerané výhradne na predaj zeleniny, ovocia a priesad rastlín. Svojou polohou a sortimentom tovaru si udržalo trvalú obľubu medzi obyvateľmi mesta. Je otvorené od podnelka do soboty a je miestom, kde si ľudia môžu kúpiť domácu zeleninu a ovocie priamo od pestovateľov. Trhovníci tu ponúkajú kvalitné a čerstvé produkty, ktoré sú získané z okolitých fariem a záhrad.

Stánky na trhovisku "Pod lipami" boli v minulosti pomerne staré a opotrebované, ale mesto sa rozhodlo investovať do tohto miesta a poskytnúť nové stánky pre trhovníkov. V súčasnosti sú stánky úplne nové a moderné, čím sa trhovisko ešte viac zdokonalilo a zlepšilo svoju kvalitu. Okrem toho sa mesto snaží dať toto miesto do poriadku a vytvoriť lepšie podmienky pre trhovníkov i zákazníkov.

 

Trhovisko "Pod lipami" nie je iba miestom, kde si ľudia môžu kúpiť čerstvé a kvalitné potraviny, ale aj miestom, kde sa stretávajú priatelia a známi. Vďaka príjemnej atmosfére, polohe, ale i miestnemu spoločenstvu je trhovisko "Pod lipami" aj miestom, kde sa ľudia cítia dobre a radi sa sem vracajú.

Toto miesto je dôležitou súčasťou kultúrneho a historického dedičstva Považskej Bystrice. Svojou tradíciou a kvalitou ponúkaného tovaru si získalo srdcia miestnych obyvateľov i návštevníkov mesta. Mesto preto bude aj naďalej investovať do tohto miesta, aby sa trhovisko "Pod lipami" mohlo ďalej rozvíjať a poskytovať príjemné prostredie pre trhovníkov i návštevníkov.

dokumenty na stiahnutie
DOKUMENTY NA STIAHNUTIE
Trhovisko "Pod lipami"

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

MŠK Považská Bystrica MŠK Považská Bystrica

 

 

created by: Marek Sarvas
Photos | Manuals | Software | Firmware | Tutorials