Články a novinky

MESTSKÉ ŠPORTOVÉ KLUBY POVAŽSKÁ BYSTRICA

MESTSKÉ ŠPORTOVÉ KLUBY POVAŽSKÁ BYSTRICA

skende

reštaurácia Skala Stupava

 

Na európskej pohárovej mape sa opäť objaví aj MŠK Považská Bystrica. Zaradila sa medzi slovenské kvarteto.
Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa predstavia siedmu sezónu za sebou v pohárovej Európe. Účinkovať budú v Európskom pohári, ktorý sa predtým hral pod názvom Vyzývací pohár (Challenge Cup). V ňom hrali päť sezón na sebou, pričom teraz si druhýkrát vyskúšajú jeho novú podobu.
Žreb
V uplynulej sezóne začali až v treťom kole EP, kde vyradili litovský klub Granitas-Karys Kaunas. Následne v osemfinále tesne vypadli s českým HC Robe Zubří. Len škoda, že si tieto zápasy nemohli na tribúnach vychutnať považskobystrickí fanúšikovia. Treba preto veriť, že v novej sezóne sa opatrenia uvoľnia.
 
 Už štyrikrát dostali Považskobystričania stopku v osemfinále (holandský Hurry-Up v roku 2017, portugalská Madeira 2018, ruský Petrohrad 2019 a Zubří 2021), teraz teda príde možnosť sa posunúť o krok ďalej. Všetko však bude záležať aj od žrebu. Ten je na programe v utorok 20. júla vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie.  

Štyri kluby

Slovensko by tak malo mať v sezóne 2021/2022 na pohárovej scéne štvornásobné zastúpenie. Okrem MŠK Považská Bystrica to bude Tatran Prešov. Medzi ženami rovnako najlepšie dva tímy uplynulého ročníka MŠK Iuventa Michalovce a HC DAC Dunajská Streda.
 
„Tatran sa prihlásil do Európskej ligy, ktorá nahradila od vlaňajška niekdajší Pohár EHF. Hráči MŠK Považská Bystrica budú účinkovať v Európskom pohári. Do Európskeho pohára žien sa prihlásili Michalovce a Dunajská Streda. Iuventa je síce majster, ale keďže v Lige majstrov by nemohla hrať, nemal by byť problém s tým, že si namiesto Európskej ligy zvolila v hierarchii nižší Európsky pohár. Do 28. júna je ešte čas, ale nepredpokladám, že by pribudol ešte niekto ďalší,“ povedal pre portál slovakhandball.sk športový sekretár a riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský.   https://povazska.dnes24.sk/povazska-bystrica-mieri-do-europskeho-pohara-verme-ze-to-bude-s-fanusikmi-393122

nike

[iné linky]

NHE - posledný zápas:

1.kolo o 3.miesto

MŠK - HC SPORTA HLOHOVEC
32:22 (19:5)

Stav série: PB 1:0 HC

 NHE - najbližší zápas:

MŠK - HC SPORTA HLOHOVEC
  streda 18.05.2022 - 19:00

Miesto: Hlohovec
PLAY OFF - o 3.miesto NHE 2021/22

NHE - rozpis a výsledky:
ROZPIS, VÝSLEDKY, TABUĽKA

HARMONOGRAM OBSADENIA ŠH:
OBSADENIE ŠH

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

MŠK Považská Bystrica MŠK Považská Bystrica

 

 

created by: Marek Sarvas